Developeři staví na kvalitě

12.11.2012 16:02

 

V posledních letech vznikalo v České republice mnoho developerských projektů a to především ve velkých městech. Zájemci o koupi bytu či rodinného domu mají tedy z čeho vybírat. Zatímco dříve byly rozhodujícími kritérii úspěchu místo a kvalitní vybavení interiéru, nové projekty se zaměřují i na kvalitu stavebního materiálu. Dobrým příkladem jsou dva nové projekty vznikající v okolí Brna, jež zaujmou nejen výjimečným prostředím, ale i využitím nejmodernějšího zdicího materiálu.

 

Lesní město

Necelých dvacet kilometrů od Brna, uprostřed rozmanité krajiny Drahanské vrchoviny a přitom v těsné blízkosti města Blanska vzniká projekt rodinných domků nazvaný Lesní město. Těsné propojení venkova a města se stává trendem 21. století a i zde rodinné domy maximálně využívají území a svoji podobou nadstandardní chaty souzní s okolní zástavbou i přírodou. Kromě zajímavého architektonického zpracování z ateliéru brněnského architekta Petra Davídka vyniká projekt i kvalitou. Skladbami konstrukcí splňují domy požadavky na současné pojetí energeticky úsporných domů. Obvodová konstrukce domu je z nové revoluční broušené cihly HELUZ FAMILY 2in1 s integrovanou tepelnou izolací. Tento nejnovější produkt českého výrobce HELUZ, který získal ocenění na všech významných stavebních veletrzích, v sobě spojuje kvality broušeného cihelného bloku s velkým množstvím od sebe oddělených vzduchových dutin a nejčastěji používaného izolačního materiálu – polystyrenu, který je vložený dovnitř. Zdivo získalo vynikající, dlouhodobě stabilní tepelněizolační parametry při zachování všech výhodných vlastností jednovrstvého cihelného zdiva, jako je pevnost, trvanlivost, požární odolnost, dobré tepelněakumulační a akustické vlastnosti, difúzní otevřenost, zdravotní nezávadnost a dlouhá životnost. K celkovým velmi dobrým tepelněizolačním vlastnostem domu patří také velmi kvalitní okna, opatřena izolačním trojsklem. Povrchy s dřevěným obkladem jsou tvořeny dřevěnými prkny z českého modřínu. Vytápění domů je řešeno kvalitním plynovým kondenzačním kotlem a kvalitním podlahovým topným systémem, který je zejména vhodný při velkoplošném prosklení. Snahou projektantů bylo ekonomicky přijatelné a dostupné bydlení. Vznikly tak domy vysokého standardu, které slibují dlouhodobý komfort jeho uživatelům. Dostatečně velké, ale úsporné domy mají jednoduché dispoziční řešení a nabízejí i bezbariérové užívání.

 

Zahradní město

Druhým, neméně zajímavým projektem, který vznikne v Brně-Líšni během následujících dvou let, je obytný souborZahradní město. Přestože se jedná o městskou zástavbu, architektonické řešení respektuje a využívá terén. Svažitá plocha, kterou měl architekt Petr Davídek k dispozici, nabídla jednoznačné řešení stupňovitých domů, které elegantně zapadnou do svahu a nebudou výškově rušit hladinu okolní zástavby. Stejně tak i rozdílně přístupné a orientované pozemky umožnily v zástavbě navrhnout několik různých architektonických typů. Projekt tak nabízí velice širokou nabídku bydlení a podobně jako Lesní město bude skladbou konstrukcí a použitím nejnovějších cihelných materiálů splňovat požadavky na současné pojetí energeticky úsporných domů.

 

© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba webových stránek zdarmaWebnode