Cihelná dlažba HELUZ je podle odborníků vhodná pro opravu památek

15.10.2012 14:52

 

Dlažba z cihelného materiálu je téměř neodmyslitelnou součástí některých typů staveb. I přes běžně zažitý název půdovka, odvozený od původního účelu použití pro podlahy půdních prostor, se vždy běžně používala např. v církevních stavbách. Dnes nachází své uplatnění především při úpravách a rekonstrukcích historických budov, kostelů, hradů i zámků. Vhodnost jejího použití pro opravu historických staveb potvrdilo získání ocenění „Vhodné pro památky“ České stavební akademie.

Přírodní materiály zažívají v současné době renesanci, těší se stále větší oblibě a cihelná dlažba není v tomto výjimkou. Své pevné místo vždy měla při výstavbě a rekonstrukci chalup či selských stavení a využití nachází i v moderních interiérech novostaveb. Společnost HELUZ cihlářský průmysl v.o.s. proto obnovila v roce 2011 - opětovně po osmi letech - její výrobu.

Cihelná dlažba HELUZ nabízí typicky příjemný přírodní povrch a ve skloubení s nadčasovým designem se skvěle hodí jak pro úpravy a rekonstrukce, tak pro novostavby. Její využití je opravdu široké, lze ji dobře kombinovat například s dřevěnými podlahami a velmi vkusně působí jako doplněk k hliněným omítkám a marockým štukům. Vedle funkčních vlastností podlahové krytiny má také zajímavý designový potenciál v interiéru. Uplatnění nachází např. při realizaci interiérového členění, v zimních zahradách, jako okenní parapet či odkládací deska.

© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba webových stránek zdarmaWebnode